Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Téma

Světové Vánoce

Chcete zkusit něco méně tradičního nebo vás jen zajímá, jak slaví Vánoce jinde ve světě? Máme pro Vás tipy na tradiční sváteční jídla, která nechybí na vánoční hostině…

Na Slovensku se slaví Vánoce podobně jako u nás. Většinou se jako hlavní chod podává také smažený kapr s bramborovým salátem. Naopak místo rybí polévky se připravuje kapustnica s kysaného zelí. Po rybě se jí tzv. opékance, což jsou kynuté buchtičky, které se sypou mákem, cukrem a polévají mlékem.

Anglie má plno vánočních zvyklostí, které vycházejí z její dlouholeté tradice. Připravuje se hrachová polévka, ke štědrovečerní večeři se podává pečený krocan s nádivkou a kaštany. Cukroví angličané nepečou, místo toho si pochutnají na vánočním pudinku. Dárky naděluje father Christmas a rozbalují se až po Štědrém dni.

Ve Švédsku začíná sváteční hostina lehkým obědem, nejčastěji polévkou. Děti si mezitím rozbalují drobné dárky, které našli v punčochách zavěšených u krbu. Hlavní dárky naděluje vánoční skřítek večer před večeří, která se skládá z několika různých chodů a každý si vezme kousek od všeho. Nejčastěji se servíruje pečená šunka v hořčičné krustě, pečené brambory se sardelkami, klobásky, masové kuličky, nakládaný losos, různé druhy ryb a mořských pokrmů.

Recepty k tématu

Produkty k tématu

Múúú Písek Třeboňská šunka ručně vyráběná 88.9g

29,90 Kč (336,33 Kč/kg)

+

Múúú Písek Sádlo škvařené 250g

17,90 Kč (71,60 Kč/kg)

+

Losos filet s kůží 200g

119,00 Kč (595,00 Kč/kg)

+

Láznička zelí bílé ve sladkokyselém nálevu 0.64kg

42,90 Kč (67,03 Kč/kg)

+

Oravská slanina - Naše Miroslav cca 240g

53,00 Kč (219,00 Kč/kg)

+