Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Dýňový sirup

Dýňový sirup
  • 60 minut
  • 1 porce
  • Jednoduchý

1 ×

Přidejte ho do kávy, čaje nebo při pečení, prostě všude, kde chcete dodat dýňové aroma a chuť.

Postup:

1Nejprve si připravte dýňové pyré, které budete do sirupu potřebovat. Předehřejte si troubu na 180 °C. Vyložte si misku nebo plech pečicím papírem. Rozkrojte hokaido napůl. Vydlabejte všechna semínka a dejte péct do trouby řezem nahoru, dokud dužnina uvnitř nezměkne. Záleží vždy na velikosti dýně.

2Až bude dýně dostatečně propečená, vyndejte ji z trouby a nechte vychladnout. Potom vydlabejte lžící měkkou dužninu a rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte dohladka mixérem.

3V hrnci zahřívejte vodu, vsypte hnědý cukr a postupně míchejte, až se začne rozpouštět. Vařte 5 minut, potom přidejte svitky skořice, nové koření, zázvor i hřebíček. Směs zamíchejte, zmírněte plamen a nakonec přidejte dýňové pyré. Vařte cca ještě 5 minut, směs by měla zhoustnout do konzistence sirupu. Hrnec odstavte, nechte zchladnout a potom sirup propasírujte přes jemné sítko.

4Hotový sirup plňte do uzavíratelných lahví a uchovávejte v lednici. Vydrží vám i několik týdnů. Množství v receptu vystačí na 1 l sirupu. Přidejte pár lžiček do svého latté a máte skvělou podzimní příchuť.

5Pro suroviny nikam nemusíte. Objednejte si je na Rohlik.cz a nechte dovézt až ke dveřím.

Mohlo by Vás zaujmout