Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Čokoládová roláda s pařížskou šlehačkou

Čokoládová roláda s pařížskou šlehačkou
  • 120 minut
  • 6 porcí
  • Středně těžký

0 ×

Umíte si představit něco lepšího ke kávě. Roládu zvládnete hravě jako nedělní dezert.

Postup:

1Den předem si připravte základ na pařížskou šlehačku. Smetanu povařte do bodu varu s cukrem, postupně přidejte prosáté kakao a kávu a zcela ho vmíchejte do šlehačky. Až šlehačka vychladne, dejte ji do ledničky. Druhý den do ní vmíchejte ztužovat a našlehejte do tuhé šlehačky.

2Oddělte si vaječné bílky a žloutky. Z bílků a špetky soli ušlehejte tuhý sníh, postupně do něj zašlehejte krupicový a vanilkový cukr, kakao a žloutky. Předehřejte si troubu na 160°C. Rovný plech si vyložte pečícím papírem. Těsto rozetřete rovnoměrně na plech a pečte 10–15 minut. Upečený piškot zakryjte utěrkou, podélně zarolujte a nechte pozvolna vychladnout. Vychladlý piškot znovu rozviňte, potřete ztuhlou pařížskou šlehačkou a stočte do rolády. Okraj stočte dospodu. Roládu zabalte do alobalu dejte chladit na půl hodiny do lednice.

3Mezitím si připravte čokoládovou polevu. Čokoládu nalámejte na kostičky, přidejte lžíci másla a rozpouštějte nad vodní lázní. Počkejte až se všechna čokoláda zcela rozpustí. Nechte polevu mírně zchladnout. Hned potom vyndejte roládu z ledničky, rozbalte ji a přelijte čokoládou po celém povrchu. Pomoct si můžete pomocí stěrky. Až poleva zcela zchladne, roládu přesuňte opět do lednice. Před podáváním ji nakrájejte na dvou centimetrové kousky.

Mohlo by Vás zaujmout