Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Domácí müsli tyčinky s mandlemi

Domácí müsli tyčinky s mandlemi

1 ×

Vyrobte dětem zdravé domácí müsli, které je ideálním zdrojem energie.

Postup:

1Troubu předehřejte na 175°C a pečící plech vyložte pečícím papírem.V míse smíchejte vločky, mandle a kokos. Dobře promíchejte.

2Rovnoměrně rozložte na plech a pečte 10 až 15 minut, v polovině pečení promíchejte, dokud kokos a mandle nejsou lehce opečené. Z plechu nasypte vločky zpět do mísy a nechte vychladnout.

3V malém hrnci smíchejte med, máslo a hnědý cukr. Přiveďte k mírnému varu a za občasného míchání vařte, dokud se cukr zcela nerozpustí. Odstraňte z plotny a nechte lehce vychladnout. Poté nalijte na ovesnou směs a důkladně promíchejte. Vmíchejte nastrouhanou čokoládu, třešně a opět promíchejte.

4Zapékací mísu velikosti 20×20 cm vyložte pečícím papírem tak, aby papír na protilehlých stranách přesahoval. Směs rovnoměrně rozložte a pořádně upěchujte prsty nebo stěrkou. Alespoň na 2 hodiny dejte müsli do lednice. Po dvou hodinách ho vyndejte a nakrájejte na cca 12 tyčinek. Tyčinky uchovávejte v lednici ve vzduchotěsné nádobě vyložené pečícím papírem, i mezi tyčinkami. Vydrží více než týden.

5Tip: Müsli tyčinky můžete ozdobit čokoládou, kterou jste rozpustili v mikrovlnné troubě se ztuženým tukem. Recept naletznete na blogu Chutě světa.

Mohlo by Vás zaujmout