Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Čokoládové košíčky plněné arašídovým máslem

Čokoládové košíčky plněné arašídovým máslem

0 ×

Kdo někdy ochutnal tyhle čokoládové košíčky s arašídovou náplní, chápe, jak jsou návykové. Teď si je můžete udělat doma.

Postup:

1Minimuffinovou formu vyložte papírovými košíčky a odložte stranou. V menším hrnci smíchejte arašídové máslo, máslo a hnědý cukr, zahřejte na středním stupni, až se všechny suroviny rozpustí a směs začne lehce bublat, stále míchejte. Odstraňte z plotny a po /1/4 hrnku (30 g) vmíchejte postupně moučkový, po každém vmíchání řádně promíchjte, aby se netvořily hrudky. Nechte vychladit, nejlépe v lednici do takové konzistence, aby se ze směsi daly tvarovat kuličky.

2Mezitím rozpusťte čokoládu. Do mísy vhodné do mikrovlnné trouby nalámejte čokoládu a přidejte ztužený tuk. Zahřívejte v intervalech 30 vteřin, v pauzách vždy promíchejte. Čokoládu s tukem rozmíchejte dohladka. Nechte lehce vychladit.

3Na dno každého košíčku nalijte trochu čokolády a na ní vložte malou kuličku arašídové směsi, kterou lehce zmáčkneme. Doplňte čokoládou. Opakujeme se zbylou směsí čokolády a arašídového másla. Nechte košíčky vychladit při pokojové teplotě, potom v chladu, lednici. Skladujte v chladu, ledničce, nebo i mrazničce.

4Tip: Pokud je hnědý cukr příliš hrubý, rozmixujte ho na jemný prášek. Recept najdete na blogu Chutě světa.

Mohlo by Vás zaujmout