Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Mini pains aux raisins

Mini pains aux raisins

0 ×

Aneb šneci z listového těsta. Vidíte je všude v supermarketech, ale domácí jsou jiné. My jsme je vylepšili o oříšky, pistácie a brusinky. Hotové jsou za chvilku, provoní vám celý byt a zmizí ze stolu ještě teplé.

Postup:

1Na několik vteřin dejte do mikrovlnné trouby rozpustit máslo v malé porcelánové misce. Jen aby bylo hodně mazlavé, ne tekuté, 10 vteřin by mělo stačit. Vmíchejte do něj hnědý cukr a skořici. Listové těsto rozválejte na vále posypaném trochou mouky na obdélník. Ochuceným máslem potřete celou plochu těsta.

2Těsto posypte okapanými rozinkami (nebo brusinkami), mletými ořechy a pistáciemi. Těsto srolujte do co nejužšího dlouhého válce. Okraje těsta trochu navlhčete vodou, aby se vám rolky při pečení nerozbalovaly.

3Válec zabalte do potravinové folie a dejte chladit na 15 minut do lednice. Potom z válce krájejte kolečka o síle cca 1,5 cm a klaďte je na plech vyložený pečicím papírem. Každé kolečko potřete žloutkem, posypte krystalovým cukrem a ještě trochou pistácií nebo ořechů. Pečte na 180 °C zhruba 15 minut!

4Recept na blogu Bistro Sezóna .

Mohlo by Vás zaujmout