Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Čokoládový koláč bez mouky

Čokoládový koláč bez mouky
  • 50 minut
  • 12 porcí
  • Jednoduchý

4 ×

Když přijde chuť na sladké, i přesto můžete hřešit zdravě. Třeba s neodolatelným čokoládovým koláčem. Je nebezpečně dobrý, tak se o něj raději hned rozdělte

Postup:

1Tyčovým mixérem rozmixujte avokádo a banány do kaše. Oddělte bílky a žloutky vajec. K banánům s avokádem přidejte všechny předem rozšlehané žloutky a mícháním důkladně spojte v jednu hmotu. Nad vodní lázní pomalu rozehřejte všechnu čokoládu a po mírném zchladnutí ji přimíchejte do směsi. Přidejte med (množství řiďte podle chuti), kakao, jedlou sodu a promíchejte. Bílky našlehejte do tuhého sněhu a postupně přimíchávejte do čokoládové směsi. Spojte vše do hladkého těsta.

2Vyložte dno dortové formy pečícím papírem, aby se vám těsto při pečení nepřichytilo. Těsto přelijte do takto připravené formy a pečte v předehřáté troubě na 170 °C cca 30 – 35 minut. Jestli je koláč hotový, poznáte, když ho zkusíte propíchnout špejlí. Pokud na ní nic neulpí, formu vyndejte z trouby a počkejte než koláč vychladne, pak formu sejměte.

3Jestli milujete brownies, tohle bude vaše další závislost. Banánová chuť se druhý den vytratí a ucítíte tak slastnou chuť čokolády.

4Tip: Pokud se stravujete podle paleo principů, vynechte med a vybírejte čokoládu s nejmenším podílem cukrů. I tak si sladké dopřávejte jen občas, pokud jste si dali za cíl, formovat postavu.

Mohlo by Vás zaujmout