Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Malé mazance

Malé mazance

3 ×

Velikonoční neděle bez mazance je jako káva bez mléka. Nuda, šeď, nuda, nuda. Dopřejte si pro tento rok domácí a rozhodně se nešiďte v množství rozinek a mandlí!

Postup:

1Rozdrobte droždí v hrnečku, přidejte cukr, 2 lžíce vlažného mléka a lžíci mouky, promíchejte a dejte na teplé místo vzejít kvásek.

2Ve větší míse mezitím smíchejte prosátou mouku, citrónovou kůru, cukr, sůl, semínka z vanilkového lusku, přidejte v másle rozmíchané žloutky a kvásek. Postupně přilévejte mléko, než získáte vláčné těsto. Vypracujte bochánek, poprašte moukou a nechte v míse kynout na teplém místě 2 hodiny. Po hodině kynutí přidejte do bochánku rozinky poprášené hladkou moukou, zapracujte a dejte znovu vykynout.

3Vykynuté těsto znovu pořádně prohněťte, vytvarujte bochánek a přeneste na plech vyložený pečicím papírem. Nechte kynout dalších 30 minut pod igelitem.

4Poté ho potřete rozkvedlaným vajíčkem a posypte mandlemi, nůžkami nastřihněte do tvaru kříže a vložte do vyhřáté trouby na 220 °C péct, po 10 minutách stáhněte teplotu na 160 °C a pečte přibližně dalších 30–40 minut, záleží na troubě

Mohlo by Vás zaujmout