Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Čokoládový Oreo cheesecake

Čokoládový Oreo cheesecake

0 ×

Sušenky Oreo ve společnosti čokolády v cheesecaku. Co může být lepšího?

Postup:

1Do mixéru si nasypte všechny Oreo sušenky a rozmixujte je na jemno. Máslem vymažte dortovou formu a zbylé máslo roztavte v hrnci a nalijte na rozmixované sušenky. Promíchejte, než vznikne vlhké sušenkové těsto. Rovnoměrně ho rozetřete na dno dortové formy a dejte ji ztuhnout do mrazničky.

2Mezitím si připravte náplň. Mascarpone smíchejte s cukrem, přidejte postupně všechna vejce. V hrnci od másla rozpusťte dvě tabulky čokolády a vlijte ji do směsi, přidejte dvě lžíce kvalitního kakaa. Vyšlehejte hladkou hmotu.

3Troubu si předehřejte na 160 °C. Vyndejte dortovou formu a vlijte do ní náplň, kterou rovnoměrně rozetřete. Pečte cca hodinu, dokud není cheesecake propečený do středu, což poznáte pomocí párátka – bodněte do středu a pokud se na něj nelepí směs, je koláč hotový.

4Cheesecake nechte úplně vychladnout a opatrně pak odstraňte okraj formy. Připravte si polevu. Do hrnce vlijte šlehačku, zahřejte do bodu varu a hrnec odstavte. Nalámejte do ní tabulku čokolády a přidejte zbylý cukr. Míchejte metličkou, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Pomocí metličky ji rozprostřete na povrch koláče i po stranách. Cheesecake posypte cukrářským zdobením nebo čokoládovými hoblinkami a dejte alespoň na několik hodin ztuhnout do lednice.

5Recept najedete na blogu Provinilý lanýž.

Mohlo by Vás zaujmout