Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Irské dušené hovězí

Irské dušené hovězí
  • 60 minut
  • 6 porcí
  • Středně těžký

0 ×

Stew je irské jídlo, které připomíná guláš z jednoho hrnce. Zpravidla se vaří z jehněčího masa, vzhledem k jeho horší dostupnosti je ale možná úprava i s masem hovězím, které je použito i v tomto receptu.

Postup:

1Maso nakrájejte na kostky, osolte a opepřete. V hrnci rozpalte potřebné množství oleje a maso na něm zprudka ze všech stran opečte. Poté stáhněte plamen a přihoďte na proužky nakrájenou cibuli a česnek a na kolečka nakrájenou mrkev.

2Podlijte vývarem tak, aby všechny suroviny byly ponořené, a přihoďte snítku čerstvého tymiánu (nebo špetku sušeného). Na mírném plameni duste, dokud maso nezačne měknout (cca 1 hodinu). Obsah vývaru postupně kontrolujte a případně doplňujte, aby se maso nepřipálilo. Když už je maso téměř měkké, přidejte i na stejně velké kostky nakrájené brambory a do jejich změknutí pokrm dovařte. V závěru můžete doladit solí a pepřem.

3Pokud máte rádi pokrmy s mírně nahořklou chutí, žádný Ir se určitě neurazí, pokud k podlití použijete dobré tmavé pivo. Tím ostatně můžete tohle výtečné jídlo i zapít.

Mohlo by Vás zaujmout