Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Losos v listovém těstě

Losos v listovém těstě
  • 60 minut
  • 4 porce
  • Středně těžký

0 ×

Křehký filet v lahodném těstíčku - tenhle recept si zamilujete.

Postup:

1Troubu rozehřejte na 200°C.

2Špenát omyjte a zbavte písku. Na pánvi rozpusťte máslo. Šalotku s česnekem zbavte slupky, nakrájejte na drobno a nechte na másle zpěnit. Pórek nakrájejte na kolečka a přidejte s omytým špenátem na pánev a nechte ho lehce zavadnout. Osolte, opepřete a zakápněte lehce citrónem. Dejte bokem a nechte vychladnout.

3Připravte si plech a vyložte ho pečícím papírem, na který rozložte již rozválené jedno listové těsto. Vychladlý špenát vymačkejte a zbavte přebytečné vody. Poté ho rovnoměrně rozložte do středu listového těsta.

4Filet z lososa nožem zarovnejte tak, abyste z něj dostali rovnoměrný kus. Dobře ho osolte, opepřete a položte ne špenát.

5Vejce rozšlehejte v hrnečku a pomocí mašlovačky pomažte okraje těsta. Druhé listové těsto rozbalte a položte na lososa. Okraje dobře zarovnejte a přitlačením vidličky spojte. Přebytečné těsto odkrojte nožem a zbytek pomažte zbylým vejcem. Na vrchní části těsta nožem na šikmo těsto nařízněte.

6Lososa v listovém těstě vložte do trouby a pečte 30 minut do zezlátnutí. Podávejte s opečenými brambory a Tatarskou omáčkou delikátní.

Mohlo by Vás zaujmout