Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Arašídové košíčky plněné čokoládou

Arašídové košíčky plněné čokoládou

0 ×

Tyto košíčky jsou geniálně jednoduché. Jediné, co k nim potřebujete, je pečící forma na mini muffiny.

Postup:

1Troubu předehřejte na 165 °C a formu na mini muffiny vyložte papírovými košíčky. Máslo, arašídové máslo a oba cukry utřete do pěny. Vmíchejte vejce a 1/2 lžičky vanilkového aroma.

2Přidejte mouku, jedlou sodou a sůl a dobře promíchejte, až se suroviny spojí. Z těsta udělejte kuličku velikosti vlašského ořechu a vložte ji do košíčku.

3Pečte 14 až 16 minut, nebo lehce dozlatova. Vyndejte z trouby a okamžitě, dokud jsou ještě teplé udělejte do kuličky „díru“ – stlačte např. lžičkou až se udělá prohlubeň, do které budete nalévat polevu. Nechte vychladnout.

4Mezitím si připravte čokoládovou náplň. Čokoládu a kondenzované mléko vložte do mísy vhodné do mikrovlnné troubu, lehce promejte a zahřejte v mikrovlnné troubě na vysoký stupeň, cca 1 – 2 minuty, příp. déle podle typu mikrovlnné trouby.

5Vymíchejte dohladka a přidejte vanilku. Lžičkou dávkujte směs do připravených košíčků a nechte řádně vychladit. Dozdobit můžete arašídovým máslem, 1 PL zahřejete v mikrovlnné troubě a pak různě košíčky ozdobte. Uchovávejte v uzavřené nádobě a v chladu.

6O recept se s námi podělila jarka z blogu Chutě světa.

Mohlo by Vás zaujmout