Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Avokádový toast

Avokádový toast

2 ×

Avokádo je jedna z těch potravin, kterou můžete využít jak na sladké, tak na slané verze piknikového občerstvení.

Postup:

1Toustový chléb dejte opéct do topinkovače nebo nasucho na rozpálenou pánev. Křen očistěte a nastrouhejte na jemném struhadle. Dávkujte podle toho, jak pálivé máte rádi a nezapomeňte, že na řadu přijde ještě chilli.

2Sójový jogurt dejte do misky a smíchejte s křenem, hořčicí, následně osolte a zakápněte trochou limetkové šťávy. Na opečené tousty namažte křenovou směs, posypejte bazalkou a přidejte ½ avokáda nakrájeného na plátky.

3Tousty skládejte na sebe s tím, že poslední můžete krásně ozdobit „růží“z avokáda:

4Druhou polovinu avokáda opatrně oloupejte a položte na prkýnko, aby byla oloupaná část směrem nahoru. Avokádo uhlaďte jemně pomocí prstů, aby bylo lesklejší a lépe se tvarovalo. Položte si ho na šířku. Začněte vertikálně krájet na milimetrové proužky a držte jej stále u sebe.

5Následně ho pomocí prstů začněte tvarovat do rovné čáry. Pomocí prstů uchopte okraj a začněte stáčet do spirály. Avokádo musí být dostatečně zralé a mít krémovou konzistenci, aby se s ním lépe pracovalo. Pomocí velkého nože přemístěte růži z avokáda na připravené tousty, posypejte chilli, mořskou solí a nebojte se přidat i sedmikrásky, které momentálně rostou všude kolem nás.

6O recept se s nám i podělila Jarmila z blogu Jarmila sweet.

Mohlo by Vás zaujmout