Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Matcha lívance s avokádovým krémem

Matcha lívance s avokádovým krémem

1 ×

Vypadají neobvykle, ale nebojte, chuť matcha čaje je v nich velmi jemná.

Postup:

1Hladkou mouku dejte do mísy a smíchejte společně s kypřícím práškem. Pomalu přilijte (kokosový) olej, datlový sirup a kokosové mléko. Zamíchejte do těsta metličkou, aby se ingredience spojily.

2Na závěr přidejte matcha čaj, dodá lívancům hezky zelenou barvu. Výsledné těsto by mělo mít o trochu hustější konzistenci, než těsto na palačinky. Pánev rozpalte na vysoký stupeň a před první dávkou vymažte kokosovým olejem. U dalších lívanců už kokosový olej není potřeba přidávat, ale pokud se na vašem lívanečníku/pánvi těsto rádo přichytává, tak doporučujeme raději znovu vymazat.

3Těsto dávkujte do lívanečníku pomocí naběračky a lívance opékejte na středním stupni asi minutu až dvě z každé strany. Hotové lívance dejte do zapékací mísy a vložte do rozpálené trouby na 50°C, aby zatím nevystydly a mohli jste je servírovat všechny stejně teplé.

4Avokádo rozkrojte, vyjměte pecku a vydlabejte. Následně rozmixujte ve vysoké nádobě společně se sirupem a kakaem. Hotové lívance potřete avokádovou pomazánkou a můžete navíc posypat konopným semínkem.

5O recept se s n ámi podělila Jarmila z blogu Jarmila Sweet

Mohlo by Vás zaujmout