Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Dort červený samet

Dort červený samet

1 ×

Ať už slavíte Valentýn nebo ne, tenhle dort musíte ochutnat.

Postup:

1Troubu předehřejte na 180 °C a 2 dortové formy vel. 20 cm lehce vymažte a vysypte moukou. Ve větší míse nebo v míse kuchyňského robotu smíchejte olej, podmáslí, vejce, barvivo, ocet a vanilku.

2V jiné míse smíchejte mouku, cukr, sodu, sůl a kakao a přidejte do olejové směsi, promíchejte, dokud se suroviny nespojí a nevytvoří hladké těsto. Těsto rozdělte rovnoměrně do připravených forem.

3Pečte cca 30 minut nebo dokud špejle zapíchnutá doprostřed dortu není po vytažení suchá. Nechte vychladnout ve formách, cca 15 minut, potom vyndejte z formy a nechte zcela vychladnout.

4Připravte si krém. V míse kuchyňského robotu nebo ručním mixérem nejdříve ušlehejte sýr a máslo na středním stupni, dokud nebude máslo se sýrem nadýchané. Přidejte cukr a promíchejte, až se suroviny spojí. Potom zvyšte rychlost a šlehejte až bude krém nadýchaný.

5Nakonec přidejte vanilkový extrakt a naposledy ještě pořádně promíchejte. Pokud je potřeba, nechte krém před zdobením lehce ztuhnout v lednici. Krémem ozdobený dort posypejte nasekanými ořechy.

6O recept se s námi podělila Jarka z blogu Chutě světa.

Mohlo by Vás zaujmout