Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Kachna se zelím a houskovým knedlíkem

Kachna se zelím a houskovým knedlíkem

0 ×

Existuje snad lepší novoroční jídlo, než pečená kachna?

Postup:

1Kachna se peče přes noc na nízkou teplotu, proto si sváteční oběd naplánujte dopředu. Díky pomalému pečení má dokonale jemné a šťavnaté propečené maso a křupavou kůrku.

2Kachnu okmínujte a důkladně ji promasírujte solí. Vložte do pekáče, přikryjte poklicí a dejte do trouby ve 23:00 na 80 °C. Jděte spát, ráno troubu ani neotevírejte, jen přidejte teplotu na 120 °C a v 11:30 už ji konečně z trouby můžete vyndat. Smíchejte 2 lžíce medu se dvěma lžícemi výpeku a kachnu potřete, zvyšte teplotu na 170 °C a vraťte ji do trouby, aby krásně chytla barvu a měla křupavou kůrku. Bez poklice dopékejte maximálně 20 minut.

3Než se dopeče kachna, připravte si zelí. Za stálého míchání zpěňte na sádle pokrájenou cibuli, přidejte cukr a nechte zkaramelizovat. Přidejte nastrouhané jablko a červené zelí, podlijte vínem. Nechte podusit, osolte či doslaďte podle chuti.

4Na knedlíky smíchejte suché ingredience a přidejte ve vodě rozšlehané vejce a vypracujte těsto (mělo by lehce lepit). Přidejte nakrájený rohlík a zapracujte do těsta. Jestli těsto lepí i nyní, přisypte mouku a opět zapracujte do těsta. Na teplém místě nechte kynout. Poté z těsta vytvořte dvě šišky a nechte pod utěrkou 20 minut dokynout. Vložte do vařící vody a vařte 10 minut, poté knedlíky otočte a vařte dalších 10 minut. Hotové knedlíky propíchejte špejlí a nakrájejte nití na plátky.

5Tip: Pokud si chcete přípravu o něco usnadnit, můžete místo domácího knedlíku servírovat již hotový houskový nebo bramborový. Stačí ho pouze spařit nad párou.

6Recept najdete na blogu Kitchen and the city

Mohlo by Vás zaujmout