Rohlik.cz

Kachna se zelím a houskovým knedlíkem

Kachna se zelím a houskovým knedlíkem

0 ×

Existuje snad lepší novoroční jídlo, než pečená kachna?

Postup:

1Kachna se peče přes noc na nízkou teplotu, proto si sváteční oběd naplánujte dopředu. Díky pomalému pečení má dokonale jemné a šťavnaté propečené maso a křupavou kůrku.

2Kachnu okmínujte a důkladně ji promasírujte solí. Vložte do pekáče, přikryjte poklicí a dejte do trouby ve 23:00 na 80 °C. Jděte spát, ráno troubu ani neotevírejte, jen přidejte teplotu na 120 °C a v 11:30 už ji konečně z trouby můžete vyndat. Smíchejte 2 lžíce medu se dvěma lžícemi výpeku a kachnu potřete, zvyšte teplotu na 170 °C a vraťte ji do trouby, aby krásně chytla barvu a měla křupavou kůrku. Bez poklice dopékejte maximálně 20 minut.

3Než se dopeče kachna, připravte si zelí. Za stálého míchání zpěňte na sádle pokrájenou cibuli, přidejte cukr a nechte zkaramelizovat. Přidejte nastrouhané jablko a červené zelí, podlijte vínem. Nechte podusit, osolte či doslaďte podle chuti.

4Na knedlíky smíchejte suché ingredience a přidejte ve vodě rozšlehané vejce a vypracujte těsto (mělo by lehce lepit). Přidejte nakrájený rohlík a zapracujte do těsta. Jestli těsto lepí i nyní, přisypte mouku a opět zapracujte do těsta. Na teplém místě nechte kynout. Poté z těsta vytvořte dvě šišky a nechte pod utěrkou 20 minut dokynout. Vložte do vařící vody a vařte 10 minut, poté knedlíky otočte a vařte dalších 10 minut. Hotové knedlíky propíchejte špejlí a nakrájejte nití na plátky.

5Tip: Pokud si chcete přípravu o něco usnadnit, můžete místo domácího knedlíku servírovat již hotový houskový nebo bramborový. Stačí ho pouze spařit nad párou.

6Recept najdete na blogu Kitchen and the city

Mohlo by Vás zaujmout

Váš košík je prázdný.