Rohlik.cz

Datlovo ořechové řezy

Datlovo ořechové řezy

0 ×

Paleo verze vánočních řezů. Velikost jednotlivých kousků je na vás.

Postup:

1Minimálně 2 hodiny předem si namočte kešu ořechy ve vodě. Před přípravou je slijte a nechte okapat.

2V mixéru si rozdrťte pekanové ořechy. Nemixujte příliš dlouho, ať vám nevznikne kaše. Drť dejte stranou a pak v mixéru rozmixujte na jemnou kaši 40 g sušených datlí, 1 lžíci kokosového mléka a 1 lžíci kokosového oleje. Směs smíchejte s drcenými pekanovými ořechy. Malou dortovou formu nebo plech o tác 13×20 cm vyložte potravinovou fólií a na ní pak upěchujte vrstvu datlovo-pekanové směsi.

3V mixéru rozmixujte do hladka 2/3 okapaných kešu ořechů, 2 lžíce kokosového oleje a 2 lžíce kokosového mléka. Mixujte, dokud není směs opravdu hladká. Pak ji namažte na datlovo-pekanovou vrstvu a dejte na chvíli vychladit do lednice.

4V mixéru rozmixujte najemno zbytek kešu, 3 lžíce kokosového oleje, 10 g sušených datlí a cca 25 g čokolády (zbytek si nechte na ozdobu řezů při servírování). Ze směsi vytvořte třetí vrstvu „dortu“ a vraťte ho zpět do lednice chladit (min. 2 hod., ideálně do druhého dne).

5Před podáváním vyjměte z formy, opatrně odstraňte fólii a pak ho nakrájejte na 12–18 kousků. Podávejte vychlazené, posypané strouhanou čokoládou.

6Recept najdete na blogu Paleo snadno.

Mohlo by Vás zaujmout

Paella

Paella

Středně těžký

45 minut

Váš košík je prázdný.