Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Datlovo ořechové řezy

Datlovo ořechové řezy

0 ×

Paleo verze vánočních řezů. Velikost jednotlivých kousků je na vás.

Postup:

1Minimálně 2 hodiny předem si namočte kešu ořechy ve vodě. Před přípravou je slijte a nechte okapat.

2V mixéru si rozdrťte pekanové ořechy. Nemixujte příliš dlouho, ať vám nevznikne kaše. Drť dejte stranou a pak v mixéru rozmixujte na jemnou kaši 40 g sušených datlí, 1 lžíci kokosového mléka a 1 lžíci kokosového oleje. Směs smíchejte s drcenými pekanovými ořechy. Malou dortovou formu nebo plech o tác 13×20 cm vyložte potravinovou fólií a na ní pak upěchujte vrstvu datlovo-pekanové směsi.

3V mixéru rozmixujte do hladka 2/3 okapaných kešu ořechů, 2 lžíce kokosového oleje a 2 lžíce kokosového mléka. Mixujte, dokud není směs opravdu hladká. Pak ji namažte na datlovo-pekanovou vrstvu a dejte na chvíli vychladit do lednice.

4V mixéru rozmixujte najemno zbytek kešu, 3 lžíce kokosového oleje, 10 g sušených datlí a cca 25 g čokolády (zbytek si nechte na ozdobu řezů při servírování). Ze směsi vytvořte třetí vrstvu „dortu“ a vraťte ho zpět do lednice chladit (min. 2 hod., ideálně do druhého dne).

5Před podáváním vyjměte z formy, opatrně odstraňte fólii a pak ho nakrájejte na 12–18 kousků. Podávejte vychlazené, posypané strouhanou čokoládou.

6Recept najdete na blogu Paleo snadno.

Mohlo by Vás zaujmout