Rohlik.cz

Váš košík je prázdný.

Vánoční zázvorová kolečka

Vánoční zázvorová kolečka

1 ×

Sladké a jemně zázvorové. Ochutnáte jednu a nebudete moct přestat.

Postup:

1Pohankovou a hladkou mouku prosejte přes síto na vál a doprostřed udělejte důlek, do kterého přidejte kokosový olej se strouhaným zázvorem.Kokosový olej musí mít pokojovou teplotu, aby s ním šlo dobře pracovat. Uchováváte-li ho v lednici, vyndejte ho alespoň 2 hodiny předem ven.

2Těsto začněte zpracovávat rukama a pomalu přilijte 3 lžíce vody, aby se lépe spojilo. Pokud máte i po několika minutách pocit, že je těsto málo pevné, přidejte trochu kokosového oleje. Velmi záleží na typu mouky, jelikož každá absorbuje tekuté složky jinak, proto se nebojte, když vám těsto hned nebude držet pohromadě. Vyžaduje pouze trochu péče a trpělivosti s hnětením.

3Hotové těsto nechte odpočinout na 15 minut, mezitím si nahřejte troubu na 170 °C a plech vyložte pečícím papírem. Těsto rozválejte na pomoučněném vále a vykrajujte kolečka, která lze provléknout a pověsit na vánočním stromek.

4Hotová kolečka vyskládejte na plech a pečte přibližně 15 minut, dokud nezezlátnou. Na závěr posypejte moučkovým cukrem, případně namočte do čokolády.

5O recept se s námi podělila Jarmila z blogu Jarmila sweet

Mohlo by Vás zaujmout